Berlín-Sofie-Milán

22. října 2017 v 22:23
Vzhledem k tomu, že už je to přesně rok, co jsem tento týdenní výlet absolvoval, udělám si zde jen malé stručné shrnutí toho, co si pamatuju, jen 3x zveličeného :D Vymyslel jsem výlet. Krásnej trojúhelník - 3 velký města za asi 1500 kč za cestu. Nádhera.

Výjezd

Tohle byla fakt pecka. Výlet měl začít v sobotu 9:00 odjezdem autobusu z Brna do Berlína za krásných 350 kč v akci. Devět je pohoda, říkal jsem si. Půjdu v pátek večer na rychlý rande, přesvědčoval jsem se. Dali jsme pivo. Hodně piv. Rozjezd ve 3 jsem stihl jen tak tak. 4 hodiny se vyspím, zbytek doženu v buse. Plán byl jasnej, ale poprvé v životě se mi podařilo usnout v rozjezdu, dojel jsem místo do Bystrce až do Žebětína a zpáteční autobus jel až za 40 minut a já čekal v tričku a bundě v -20°C na zpáteční bus. Dojel jsem někdy ve 4:30, budík v 7:00 a ještě bude potřeba pobalit pár věcí a hodit sprchu, aby si kámoška v buse nestěžovala na smrad. Ok, jdeme na to!
Pomalu rozevírám oči, nahazuji úsměv, podívám se na mobil - 8 a něco. Počkej. Něco je špatně s vesmírem. WTF? Dobře klid, cesta trvá 30 minut, to stíhám. IDOS.. aha aha, výluka, místo přímý linky přestup z náhradního busu, první spoj - 8:12 vyjedu, 8:57 budu na nádru. Ne, ne, neeee :D Aneb jak se dá za asi 5 minut stihnout sprcha a sbalit věci na týden? Když je člověk v pressu, zvládne se vše. 8:12 jsem stihl, s hrůznou nadějí, že se nesmí tramvaj potom zpozdit ani o minutu. Přání bylo vyslyšeno a já opravdu v 8:59 dobíhám ke Grandu. Let's party!

Berlín

Cesta byla dost dlouhá. Z Brna do Prahy jsme se stihli nasnídat a pokecat o nadcházejícím programu, v Praze stačil asi půlhodinový přestup a čekalo nás 5 hodin do Berlína. Tam jsem teprve doplnil síly, kouknul na film, podíval se, jak kámoška brečí u hříšnýho tance a najednou se blížil náš podvečerní čas dojezdu. V Berlíně nás čekal kamarád, který nás u sebe nechal oba dny bydlet, díky čemuž jsme ušetřili mnoho peněz, za což jsme mu byli velmi vděční a naplánovali si veškerý program společně.

Nebudu rozepisovat památky, na kterých jsme byli. Moje po-roční dojmy obsahujou výborný velký levný kebaby (4-5€, velikostně snad o 50% větší než u nás), zajímavý místa k vidění v centru i obyčejných ulicích a aktivní kalící obyvatelstvo, kdy snad každej druhej mladej týpek držel v ruce lahváč a dokonce s tím chodili i do metra nebo vlaku. Přesně tak to mám rád :D

Vánoční trhy už tam byly od půlky listopadu. Shodou okolností se stal v blízkosti tohodle jen měsíc potom vražedný atentát se spoustou mrtvých (včetně češky).

Ještě si pamatuju, že nás nepustili do klubu, ani nevím proč. Asi proto, že jsme nebyli němci. Nebo že jsme šli 2 kluci a jedna holka. Sráči, kdybych měl v čr svůj klub, tak je tam taky nepustím :D

Po skvěle stráveném víkendu nás čekal přesun na letiště Berlín-Schönefeld, odkud jsme měli letenku za 10€ do Sofie. Celkově z toho letiště bylo hrozně moc levných letenek, třeba se tam ještě někdy podívám.

Sofia

Let trval něco přes 2 hodiny a my se ocitli v úplně nové zemi. Doteď si pamatuju první dojmy - rozkopaný dveře u jedinýho letištního hajzlu, u umyvadla nebyly ubrousky ani vysoušeč, z bankomatu sem dostal to jejich kilo a automat na jízdenky do centra bral jenom mince, přičemž mi nikde nechtěli rozměnit. To bylo fakt vtipný. Tak sem to dal řidičovi, kterej neuměl anglicky, naštěstí se tam řekne "dva" stejně jak u nás. Dal mi papírovej lístek a naznačil, ať si ho někde cvaknu. Cvakátka byly tak malý, že nešlo pořádně poznat, k čemu slouží a musel sem se ptát jedný holky, jak se to používá. Strčila tam lístek, mrdla do toho pěstí, dodala "Welcome to Bulgaria" a bylo to.
Autobus jede za nějákých 20 kč až do centra. Tam jsme koupili místní vodku za kilo v nějákým minimarketu a šli pomale k našim airbnb hostitelům. Měli jsme docela příjemný pokoj za 400 kč na noc, což je snad nejmíň, co jsem kdy na airbnb platil.
Když člověk přehlídl ty neupravený, starý a polorozbořený baráky všude kolem, vylámaný zábradlí a kolek od vína místo tlačítka na výtahu, kterej stejně nejezdil - bylo to takřka ideální bydlení. Hostitelé byli moc fajn a já se dozvěděl, jak špatně se bulhaři mají a proč spousta mladých lidí jezdí za prací do ciziny.

Náš večerní program

Večerní program byl super - vykalit část týhle vodky, omrknout pár okolních barů a fast foodů, podívat se na večerní centrum. Málokde sem se cítil tak dobře, jako tady. Super podniky, dobrý ceny, veselí lidi, zajímavý, nevšední prostředí.

Další den jsme měli naplánovanou freetour, bohužel už nevím, jak se to jmenovalo, ale bylo to super. Sraz byl někde v centru a během asi 90 minutové prohlídky jsme prošli celé centrum, kdy nám vše komentovaly místní milé studentky. Občas to proložily nějákou otázkou a dal se vyhrát bonbon - a já samozřejmě jeden ukořistil. Ke konci prohlídky si ani neřekly o příspěvek, ale většina lidí, včetně mě, přispěli docela dost, tak věřím, že je to baví a fungují dodnes.

Doporučuju v Sofii hodně jíst. Jídlo je super, je všude a je o trochu levnější, jak u nás. Nejvíc jsem se těšil na šopák a ten mě rozhodně nezklamal. Po dvou nocích nás čekala už poslední destinace - Miláno.

Milano

Tady se nemá cenu moc rozepisovat, protože je to nejdostupnější destinace z ČR a byl zde už snad každý. My letěli ze Sofie opět za 10€ na letiště Malpensa, odsud asi za dalších 7€ do centra. Omrkli jsme centrum, nějákou tu pevnost vzadu, dali pizzu, vínko, nakoupili sejry a šli spat. (takhle se maj dělat blogy :D )

Útulná picoška v Miláně, pizza a čaj asi za 10€

Z Milána, tentokrát Bergama, jsme letěli do Prahy za nějákou pětistovku, což bylo příjemný završení celý cesty.

Jestli si dobře pamatuju, tak cesta komplet + mhd mě vyšlo na 2000 kč, bydlení na 5 nocí (z toho 2 zdarma) na 1000 kč a nějáký 4000 sem utratil za jídlo, pití a vstupy. Vydařenej low budget.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama